První setkání se Severusem

4. září 2016 v 21:39 | Maia B.
Byly mi asi tři roky. Vzpomínám si na to, jako by to bylo včera. Slyšela jsem pouze tichou výměnu názorů na Grimmauldově náměstí 12, kde jsem bydlela po smrti mého otce. V tu dobu jsem ničemu moc nerozuměla, ale celé si to pamatuji. Až po dlouhé době a po spoustě přesvědčování, mi Severus řekl většinu. Pokusím se vám teď přiblížit tento začátek, jak nejlépe to jenom umím.

Zvonek. Pomalu se otvíraly dveře. Nebyla bych to já, kdybych se nešla podívat na odpočívadlo nad schody. Do chodby vstoupili dva muži. Jeden starší s dlouhými šedými vousy a vlasy a s půlměsíčkovými brýlemi, a druhý mladší, s černými vlasy, velkým orlím nosem, oděn celý v černém. "Maio, pojď dolů", ozval se ten starší muž a pokračoval: "Musíme ti sdělit nemilou věc." Při této větě se mladší z obou mužů ušklíbl. "Tvůj strýc Sirius byl zadržen a poslán do vězení, za velice ošklivou věc". "Proč jí to prostě neřeknete, Albusi, nevidím důvod, aby nevěděla, co byl Black zač." Odvětil s úšklebkem na rtech muž v černém. "Ale no tak, Severusi, je to pouze dítě". "Co teď bude se mnou?" Prohlásila jsem, aby si ti dva muži uvědomili, že tam nejsou sami. Nervózně jsem žmoulala mého Prďolu v rukou. Ten vysoký na mne zaměřil svůj pohled a prohlížel si mne. Následně tiše odvětil: "Teď se vyspíš, už je pozdě." A odvedl mne do pokoje.
"Kdo jsi?" byla věta, která, řekla bych, určila ráz vztahu mezi mnou a tím mužem. "Severus Snape", řekl stroze. Nevěděla jsem, jak si mám jeho výraz vyložit. Byl tak odměřený a nic neříkající, až mne to trochu děsilo. Pouze jsem kývla hlavou. Po dlouhém tichu otevřel dveře. "Ty mě tu necháš samotnou?", vypočítavě jsem na něj zkoušela své schopnosti manipulace a podívala jsem se na něj svýma velkýma hnědýma očima. "Vydrž." Řekl a šel někam dolů.

Seděla jsem na posteli, když opět přišel. Dal mi nějakou neuvěřitelně odpudivou tekutinu. "Vypij to, je už pozdě a ty musíš jít spát." "A budeš tu, až se vzbudím?" Opět jsem použila taktiku malé a roztomilé holčičky. "Ano." zazněla pouze odpověď do ticha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama